Ish vaqtida vafot etgan xodimning oilasiga 485,7 million so‘m to‘lanishi belgilandi
Sh.Nurillayeva boquvchisini yo‘qotganligi uchun korxona tomonidan to‘lanishi lozim bo‘lgan bir martalik nafaqa hamda oyma-oy zarar to‘lovlarini undirishda amaliy yordam so‘rab, Andijon viloyati Kambag‘allikni qisqartirish va bandlik boshqarmasiga murojaat qilgan.
Viloyat Kambag‘allikni qisqartirish va bandlik bosh boshqarmasi Davlat mehnat inspeksiyasi tomonidan fuqaroning murojaati belgilangan tartibda o‘rganib chiqilib sudga da’vo arizasi kiritildi.
Ariza qanoatlantirilib, sudning hal qiluv qaroriga asosan Sh.Nurillayeva foydasiga  485 million 760 ming so‘m miqdoridagi pul mablag‘larini undirish belgilandi.

Семье погибшего на работе мужчины выплачена компенсация в размере 486 млн сумов
Согласно сообщению пресс-службы Министерства занятости и сокращения бедности, семья сотрудника, погибшего на рабочем месте, получила компенсацию в размере 485,7 млн сумов.
Трагедия произошла в Андижане. Женщина потеряла мужа, который скончался от травм, полученных на производстве. Оставшись без кормильца, она обратилась за помощью в областное Управление по сокращению бедности и занятости.
Ведомство совместно с Государственной инспекцией труда изучило обстоятельства дела и инициировало судебный процесс. По решению суда предприятие было обязано выплатить компенсацию в пользу истицы, включая единовременную пенсию и ежемесячные выплаты.