Тошкент шаҳар ИИББ икки шахсни қидирувга берди
Расулов Сарвар Шавкатжонович 1980 йилда Тошкент шаҳрида туғилган. Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодексининг 168-моддаси 4-қисмида («Фирибгарлик») назарда тутилган жиноятни содир этганликда айбли деб топилиб унга нисбатан қидирув эълон қилинган.
Азизов Ойбек Алишер ўғли 1996 йилда Тошкент шаҳрида туғилган. Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодексининг 168-моддаси 3-4-қисмларида («Фирибгарлик») назарда тутилган жиноятни содир этганликда айбли деб топилиб унга нисбатан қидирув эълон қилинган.
Ҳурматли Тошкент шаҳри аҳолиси ва меҳмонлари! Агарда сиз Расулов Сарвар Шавкатжонович ҳамда Азизов Ойбек Алишер ўғли ҳақида бирор маълумотга эга бўлсангиз ёки уларга ўхшаш шахсни кўрсангиз, 98-302-01-00, 98-124-22-26, 71-230-97-08 ёки 102 рақамлари орқали хабар беришингизни сўраймиз, дейилади хабарда.

В Ташкенте разыскиваются двое мужчин, подозреваемые в мошенничестве
Один из них Расулов Сарвар Шавкатжонович, родился в 1980 году в Ташкенте. Он подозревается в совершении преступления, предусмотренного частью 4 статьи 168 Уголовного кодекса Республики Узбекистан («Мошенничество»), в связи с чем в отношении него объявлен розыск.
Другой Азизов Ойбек Алишер угли, родился в 1996 году в Ташкенте. Он подозревается в совершении преступления, предусмотренного частями 3 и 4 статьи 168 Уголовного кодекса Республики Узбекистан («Мошенничество»), в связи с чем в отношении него объявлен розыск.
«Уважаемые жители и гости Ташкента! Если вы располагаете какой-либо информацией о Расулове Сарваре Шавкатжоновиче и Азизове Ойбеке Алишер угли, или увидите похожих на них людей, просим вас сообщить 98-124-22-26, 71-230-97-08 или 102», - говорится в сообщении.