Luis Suares bir insonning hayotini saqlab qoldi
Urugvaylik futbol yulduzi Luis Suares bir insonning hayotini saqlab qoldi, deb xabar berdi 5-yanvar kuni Telenoche nashri.
Xabarga ko‘ra, voqea Urugvayning Syudad-de-la-Kosta shahrida yuz bergan. 49 yoshli erkak bo‘yniga arqon solib, daraxtdan sakrab o‘z joniga qasd qilmoqchi bo‘lgan.
Aytilishicha, Suares voqea joyiga yetib kelib, uni daraxtdan tushishga ko‘ndirishga uringan. 18 soat daraxtda o‘tirgan erkak nihoyat pastga tushgan. U ruhshunos tekshiruvidan o‘tkaziladi.
Luis Suares hozirda Amerikaning bosh ligasi (MLS)da ishtirok etayotgan «Inter Mayami»da to‘p surmoqda. Urugvay terma jamoasi tarixidagi eng yaxshi to‘purar hisoblanadi, «Barselona» bilan Ispaniya chempionatini to‘rt marta yutgan.

Лучший бомбардир сборной Уругвая Луис Суарес предотвратил суицид
Мужчину, который хотел совершить самоубийство, спас лучший бомбардир сборной Уругвая Луис Суарес. Об этом 5 января сообщает Telenoche.
По сообщению СМИ, в городе Сьюдад-де-ла-Коста произошло чрезвычайное происшествие. 49-летний мужчина забрался на дерево, обвязав шею веревкой, и заявил о намерении совершить суицид.
На место происшествия прибыл Суарес, который лично пытался уговорить мужчину спуститься. После 18 часов пребывания на дереве мужчина согласился спуститься. Теперь ему предстоит пройти психиатрическую экспертизу.
В настоящее время Суарес играет за клуб из Главной американской лиги (MLS) под названием «Интер Майами». Он является лучшим бомбардиром в истории сборной Уругвая и четырежды становился чемпионом Испании в составе «Барселоны».