Shavkat Mirziyoyev Ozarbayjon va Rossiya prezidentlariga hamdardlik yo‘lladi
Prezident Shavkat Mirziyoyev Ozarbayjon prezidenti Ilhom Aliyev va Rossiya prezidenti Vladimir Putinga Qozog‘istonning Oqtou shahri yaqinida «Ozarbayjon havo yo‘llari»ning yo‘lovchi samolyoti halokatga uchragani oqibatida ko‘plab odamlar qurbon bo‘lgani munosabati bilan hamdardlik yo‘lladi.
O‘zbekiston yetakchisi barcha jarohat olganlar tez fursatda sog‘ayib ketishlarini tiladi.
Eslatib o‘tamiz, bugun, 25-dekabr kuni Azerbaijan Airlines kompaniyasiga qarashli samolyot bortidagi 69 nafar yo‘lovchisi va 5 nafar ekipaj a’zolari bilan birga Qozog‘iston hududida halokatga uchragan va aviahalokatda 28 kishi omon qolgani aytilgan edi.

Шавкат Мирзиёев выразил соболезнования в связи с крушением самолета авиакомпании «Азербайджанские авиалинии»
Президент Шавкат Мирзиёев направил соболезнования Президенту Азербайджанской Республики Ильхаму Алиеву и Президенту Российской Федерации Владимиру Путину в связи с многочисленными человеческими жертвами в результате крушения пассажирского самолета "Азербайджанских авиалиний" близ города Актау Казахстана.
Глава нашего государства передал пожелания скорейшего выздоровления всем пострадавшим.
Напомним, сегодня, 25 декабря, на территории Казахстана разбился самолет авиакомпании "Азербайджанские авиалинии" (Azerbaijan Airlines) вместе с 69 пассажирами и 5 членами экипажа, при этом сообщается, что в авиакатастрофе выжили 28 человек.