Yodgor Sa’diyev O‘zbek milliy akademik drama teatriga direktor bo‘ldi
O‘zbekiston xalq artisti Yodgor Sa’diyev O‘zbek milliy akademik drama teatri direktori etib tayinlandi. Bu haqda Madaniyat vazirligi xabar berdi.
Qayd etilishicha, teatr jamoasi bilan yig‘ilish o‘tkazilgan. Unda ishtirok etgan O‘zbekiston Respublikasi Madaniyat vaziri – O‘zbekiston xalq artisti Ozodbek Nazarbekov Yodgor Sa’diyevni O‘zbek Milliy akademik drama teatri direktori lavozimiga tayinlanganini e’lon qilgan.
Eslatib o‘tamiz, O‘zbek milliy akademik drama teatrining avvalgi direktori, O‘zbekistonda xizmat ko‘rsatgan artist Fatxulla Mas’udov shu yilning avgust oyida vafot etgandi.

Ёдгор Саъдиев стал новым директором Узбекского национального академического драматического театра
Народный артист Узбекистана Ёдгор Саъдиев стал директором Узбекского национального академического драматического театра. Об этом сообщили в пресс-служба Министерства культуры.
На совещании, проведенном в театре, министр культуры Озодбек Назарбеков объявил о назначении Ёдгора Саъдиева директором Узбекского национального академического драматического театра.
Напомним, данную должность ранее занимал заслуженный артист Узбекистана Фатхулла Масудов, который скончался в августе этого года в возрасте 57 лет.