IIBB xabariga ko‘ra, 9-mart kuni taxminan soat 15.00 larda Chilonzor tumani, Chilonzor-6 dahasidagi ko‘p qavatli uylardan birining uyboshisi 1959-yilda tug‘ilgan A.R. (Luiza Rasulovaning onasi) va shu ko‘p qavatli uyning ikkinchi qavatida joylashgan o‘quv muassasasi rahbari 1971-yilda tug‘ilgan B.Ch. bilan o‘zaro nizo kelib chiqqan. Nizoning sababi A.R. ko‘p qavatli uyning umumiy kirish eshigiga kodli qulf qo‘yib, ikkinchi qavatda joylashgan o‘quv muassasasiga kelgan o‘quvchilarni kirishiga to‘sqinlik qilgan. Shu orada B.Ch. fuqaro A.R. ni qo‘lidan tortgan vaqtida A.R. va uning qizi Luiza Rasulova yerga yiqilgan.
L.Rasulova va uning onasiga tibbiy yordam ko‘rsatilishi uchun shifoxonaga yotqizilgan. Birlamchi ma’lumotga ko‘ra, A.R.da «ensa sohasi yumshoq to‘qimalarini lat yoyishi», L.Rasulovada «o‘ng bilak va o‘ng tizza sohasi yumshoq to‘qimalari lat yeyishi» jarohatlari borligi aniqlangan.

В сети распространилось видео узбекской актрисы Луизы Расуловой, где она со слезами на глазах рассказывает о том, что ее с матерью избил предприниматель.
По данным ГУВД, 9 марта примерно в 15:00 между жительницей одного из многоквартирных домов на массиве Чиланзар-6 А.Р., 1959 г. р. (мать актрисы Луизы Расуловой), и руководителем образовательного учреждения, расположенного на втором этаже этого дома, Б.Ч., 1971 г. р., возник конфликт.
Сообщается, что А.Р. установила кодовый замок (домофон) на общую входную дверь многоквартирного дома и препятствовала посещению учащихся учебного заведения. В ходе ссоры Б.Ч. тянул за руки А.Р. и её дочь Луизу Расулову, они упали на землю.
Луиза и ее мать были госпитализированы в медучреждение. По первичной информации установлено, что у А. Р. были повреждения мягких тканей в области шеи, а у Расуловой Луизы – повреждения мягких тканей правого запястья и правого колена.
Гражданин Б. Ч. был задержан инспектором по профилактике и доставлен в ближайший отдел органов внутренних дел.
По данной ситуации проводится проверка УКД УВД Чиланзарского района. По окончании расследования будет принято законное решение, говорится в сообщении.