Яккасаройда пиёда икки машина тагида қолиб кетди
2022 йилнинг 5 июль куни соат тахминан 00:05 ларда Яккасарой тумани, Шота Руставели кўчасида йўл-транспорт ҳодисаси содир бўлди.
ИИББ хабарига кўра, ҳайдовчи 1979 йилда туғилган З.Ю. «Hyundai Santa Fe» русумли автомашинада ҳаракатланиб, белгиланмаган жойдан йўлни кесиб ўтаётган пиёдани уриб юборган. Зарба натижасида пиёда йиқилган ва бир йўналишда ҳаракатланиб келаётган, ҳайдовчи 1983 йилда туғилган М.Х. бошқарувидаги «Toyota» русумли автомашина тагида қолиб кетган.
Натижада пиёда, 1980 йилда туғилган В.С. олган тан жараҳатлари натижасида воқеа жойида вафот этган. Унинг оила аъзоларига ҳамдардлик билдирамиз.
Мазкур ҳолат юзасидан Тошкент шаҳар ИИББ Тергов бошқармаси томонидан Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодексининг 266-моддаси 2-қисмида назарда тутилган жиноят аломатлари билан жиноят иши қўзғатилди. Ҳозирда тергов ҳаракатлари олиб борилмоқда.

В Ташкенте пешеход погиб попав под колеса двух автомобилей
В Ташкенте пешеход погиб попав под колеса двух автомобилей. Об этом сообщили в пресс-службе ГУВД Ташкента.
5 июля примерно в 00:05 часов на улице Шота Руставели в Яккасарайском районе З.Ю. 1979 года рождения, на основании доверенности управляя автомобилем марки «Hyundai Santa Fe» (госномер 01 M 014070), совершил наезд на пешехода, переходящего дорогу в неположенном месте. Отлетев в результате удара, пешеход оказался под колёсами движущегося поблизости автомобиля марки «Toyota», за рулём которого на основании доверенности находился М.Х. 1983 года рождения.
В результате ДТП пешеход – В.С. 1980 года рождения – от полученных травм скончался на месте происшествия.
По данному факту Следственным управлением ГУВД Ташкента возбуждено уголовное дело в соответствии с частью 2 статьи 266 («Нарушение правил безопасности движения или эксплуатации транспортных средств, повлекшее смерть человека») Уголовного Кодекса Республики Узбекистан. Ведётся следствие.