Вайнер Фарҳод Манноповнинг вафоти бўйича жиноят иши судга оширилди
Жорий йилнинг мартида бурнидан жароҳат олгани сабабли Тошкент шаҳридаги «Star Med Center» клиникасида операция қилинган, бироқ комага тушиб сўнг вафот этган блогер Фарҳод Манноповга доир жиноят иши судга оширилган.
Қайд этилишича, жиноят иши доирасида 2 нафар шахсга нисбатан Жиноят кодекснинг 116-моддаси (Касб юзасидан ўз вазифаларини лозим даражада бажармаслик) ва 117-моддаси (Хавф остида қолдириш) билан айб эълон қилинган.
Mittivine тахаллуси билан ижод қилган блогернинг вафоти бўйича жиноят иши жорий йилнинг 6 мартида очилган эди.

Дело по факту смерти вайнера Фархода Маннопова передано в суд
После утверждения обвинительного заключения уголовное дело по факту смерти Фархода Маннопова было передано в суд. Об этом сообщил пресс-секретарь Генеральной прокуратуры Хаёт Шамсутдинов.
В рамках уголовного дела двум лицам предъявлено обвинение по статье 116 (Ненадлежащее исполнение своих профессиональных обязанностей) и статье 117 (Оставление в опасности) Уголовного кодекса.
Напомним, уголовное дело по факту смерти блогера Фархода Маннопова было возбуждено 6 марта текущего года, через день после его смерти.