Bahodir Qurbonov O‘zbekiston futbol assotsiatsiyasi prezidenti lavozimiga saylandi
O‘zbekiston futbol assotsiatsiyasi matbuot xizmati xabariga ko‘ra, Assotsiatsiya prezidenti lavozimiga nomzodlar Saylov qo‘mitasi a’zolari ishtirokida Assotsiatsiya Saylov kodeksi va Ustaviga asosan muvofiqlik tekshiruvidan o‘tkazilgan.
Assotsiatsiya Ustavining 30-moddasi 4-bandiga binoan delegatlar tomonidan O‘zbekiston futbol assotsiatsiyasi prezidenti lavozimiga Bahodir Nizomovich Qurbonov nomzodi ilgari surildi.
Assosiatsiya Ustavi va Saylov kodeksiga asosan Bahodir Nizomovich Qurbonov O‘zbekiston futbol assotsiatsiyasi prezidenti lavozimiga saylandi.

Глава СГБ Баходир Курбанов избран президентом АФУ
Избирательный комитет АФУ утвердил кандидатуру председателя Службы государственной безопасности Баходира Курбанова на должность президента Ассоциации футбола Узбекистана. Об этом сообщает пресс-служба АФУ.
«В соответствии с уставом ассоциации и избирательным кодексом президентом АФУ избран Баходир Низамович Курбанов», — говорится в сообщении.
Ранее должность президента Ассоциации футбола Узбекистана занимал бывший глава СГБ Абдусалом Азизов. После его отставки обязанности президента исполнял первый вице-президент Равшан Ирматов.