Yangiyo‘lda taksichini o‘ldirib, mashinasini yoqib yuborishda gumonlangan shaxs ushlandi
Joriy yil 4-oktyabr kuni Toshkent viloyatining Yangiyo‘l tumanida taksi haydovchisi bo‘lib ishlagan 25 yoshli yigitni o‘ldirib, so‘ng uning mashinasini yoqib yuborishda gumonlangan shaxs ushlandi.
Bosh prokuratura matbuot kotibining Xabar.uz’ga ma’lum qilishicha, voqeaga ular o‘rtasidagi pul qarzi sabab bo‘lgan.
Gumonlanuvchi jinoyat ishi doirasida Jinoyat kodeksining 97- (Qasddan odam o‘ldirish) va 267-moddalari (Transport vositasini olib qochish) bilan tergovga jalb qilindi. Tergov davom etmoqda.

Задержан подозреваемый в убийстве таксиста в Ташкентской области
4 октября в 2:00 в Янгиюльском районе Ташкентской области был убит 24-летний водитель Matiz, работавший таксистом. Его автомобиль подожгли. Тело мужчины находилось в 300 м от горящей машины.
Правоохранители 4 октября задержали 26-летнего подозреваемого в убийстве таксиста в Ташкентском области, сообщили в пресс-службе Генеральной прокуратуры Узбекистана.
«Причиной убийства стала ссора из-за денежного долга», — сообщили в Генпрокуратуре.
Возбуждено уголовное дело по статьям 97 (Умышленное убийство) и 267 (Угон транспортного средства) Уголовного Кодекса. Следственные действия продолжаются.