Jahongir Otajonov fikridan qaytdi
Yil boshida san’atdan ketishini va O‘zbekiston prezidentligiga nomzodini qo‘yishni rejalashtirgani haqida e’lon qilgan taniqli estrada xonandasi Jahongir Otajonov siyosatdan ketishini e’lon qildi, deb xabar bermoqda «Gazeta.uz»
«Men siyosatga aralashmaganimga 15 kun bo‘ldi. Onam xursand. 15 kun davomida men siyosiy mavzuda hech qanday eshittirishlar qilmadim. Har bir eshittirishdan keyin onamning umri besh yilga qisqargan. Ota-onamning ko‘z yoshlari har kuni menga juda qimmatga tushdi. Shunday ekan, ertaga men prezident bo‘lsam ham, ularga biron narsa bo‘lsa ham, ko‘nglim to‘lmaydi. Butun jamoatchilikdan uzr so‘rayman. Hozircha siyosatdan chetga chiqaman», — dedi Jahongir Otajonov Instagram sahifasida.
U partiyadoshlaridan uzr so‘radi va so‘nggi olti oy davomida «onamni ishontirishga urindim, ammo bu muvaffaqiyatsiz bo‘ldi», deya qo‘shimcha qildi. U bundan keyin ham xonandalikni davom ettirishini ma’lum qildi va shu yil onasi sharafiga konsert dasturi tashkil etishni rejalashtirgani haqida e’lon qildi.

Жахонгир Отажонов объявил об уходе из политики
Известный эстрадный певец Жахонгир Отажонов, сообщивший в начале года о завершении карьеры и планах баллотироваться на пост президента Узбекистана, объявил об уходе из политики, передает Газета.uz.
«Прошло 15 дней, как я не вмешиваюсь в политику. Мама рада. На протяжении 15 дней я не делал никаких эфиров на политическую тему. После каждого эфира жизнь мамы сокращалась на пять лет. Слёзы родителей каждый день обходятся мне дорого. Поэтому даже если завтра я стану президентом, а с ними что-то случится, я не буду доволен. Прошу прощения у всей общественности. Я пока отойду от политики», — сказал Жахонгир Отажонов в обращении в Instagram.
Он попросил прощения у однопартийцев и добавил, что последние полгода «пытался убедить маму, но не получилось». Он заявил, что продолжит заниматься своим делом, и анонсировал концертную программу в честь матери, которую планирует организовать в этом году.