Toshkentda 7 martdan yo‘llarni ta’mirlash mavsumi boshlanadi
Toshkentda 2025-yilda joriy va kapital ta’mirlash talab qilinadigan ko‘chalar ro‘yxatini o‘z ichiga olgan manzilli ta’mirlash dasturi ishlab chiqildi.
Poytaxt hokimligi axborot xizmati xabariga ko‘ra, dastur doirasida umumiy maydoni 65 ming kvadrat metrdan ortiq bo‘lgan yo‘llarni ta’mirlash rejalashtirilgan. Jumladan, ta’mirlash ishlari ishlar qoplamaning uzoq muddat chidamli bo‘lishini ta’minlaydigan texnologiyalar va materiallarni qo‘llagan holda ixtisoslashtirilgan bo‘linmalar tomonidan 7-martdan boshlab amalga oshiriladi.
«Tirbandliklarning oldini olish va noqulayliklarni kamaytirish maqsadida yo‘l ishlari asosan transport harakati eng kam bo‘lgan soatlarda tashkil etiladi», – deyiladi hokimlik ma’lumotida.

В Ташкенте стартовал сезон ремонта дорог
С 7 марта в Ташкенте стартовали работы по ремонту дорог. Об этом сообщила пресс-служба столичного хокимията.
В целях реализации соответствующих постановлений Президента Республики Узбекистан и Кабинета Министров, а также для обеспечения безопасности дорожного движения и повышения удобства передвижения городского населения и общественного транспорта, была проведена проверка состояния улиц Ташкента с активным транспортным потоком.
По итогам анализа разработана адресная программа ремонта, включающая перечень улиц, требующих текущего и капитального обновления в 2025 году. В рамках программы планируется отремонтировать дороги общей площадью более 65 000 м².
Работы будут проводиться специализированными подразделениями с применением технологий и материалов, обеспечивающих долговечность покрытия.
Во избежание пробок и минимизации неудобств, дорожные работы будут организованы преимущественно вне часов пиковой нагрузки.