Prezident Mirziyoyev Baydenga ta’ziya maktubi yo‘lladi
O‘zbekiston Prezidenti Nyu-Orlean shahrida sodir etilgan terrorchilik harakati oqibatida ko‘plab insonlar qurbon bo‘lgani munosabati bilan AQSh prezidenti Jozef Baydenga ta’ziya maktubi yo‘lladi.
Shavkat Mirziyoyev O‘zbekiston xalqi nomidan halok bo‘lganlarning oila a’zolari va yaqinlariga, butun Amerika xalqiga chuqur hamdardlik izhor etib, jarohat olganlar tez fursatda sog‘ayib ketishini tilagan.
Eslatib o‘tamiz, 1-yanvarga o‘tar kechasi AQSh janubidagi Yangi Orlean shahri markazida 42 yoshli erkak qasddan mashinani olomon ustiga haydab yuborgan va natijada 15 kishi halok bo‘lgan va 35 kishi jarohatlangan edi.

Мирзиёев направил соболезнования Байдену в связи с терактом в Новом Орлеане
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев направил соболезнования Президенту Соединенных Штатов Америки Джозефу Байдену в связи с многочисленными человеческими жертвами в результате террористического акта, совершенного в городе Новый Орлеан.
Глава нашего государства от имени народа Узбекистана выразил искренние слова сочувствия и поддержки членам семей и близким погибших, всему американскому народу, а также пожелал скорейшего выздоровления пострадавшим.
Напомним, что 1 января на Бурбон-стрит в Новом Орлеане, мужчина на внедорожнике выехал на тротуар и врезался в толпу, после чего водитель выбрался из машины и открыл по пострадавшим огонь. Ответный обстрел начала полиция, однако преступнику удалось скрыться. Позже правоохранителям удалось застрелить мужчину.