Президент Мирзиёев Байденга таъзия мактуби йўллади
Ўзбекистон Президенти Нью-Орлеан шаҳрида содир этилган террорчилик ҳаракати оқибатида кўплаб инсонлар қурбон бўлгани муносабати билан АҚШ президенти Жозеф Байденга таъзия мактуби йўллади.
Шавкат Мирзиёев Ўзбекистон халқи номидан ҳалок бўлганларнинг оила аъзолари ва яқинларига, бутун Америка халқига чуқур ҳамдардлик изҳор этиб, жароҳат олганлар тез фурсатда соғайиб кетишини тилаган.
Эслатиб ўтамиз, 1 январга ўтар кечаси АҚШ жанубидаги Янги Орлеан шаҳри марказида 42 ёшли эркак қасддан машинани оломон устига ҳайдаб юборган ва натижада 15 киши ҳалок бўлган ва 35 киши жароҳатланган эди.

Мирзиёев направил соболезнования Байдену в связи с терактом в Новом Орлеане
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев направил соболезнования Президенту Соединенных Штатов Америки Джозефу Байдену в связи с многочисленными человеческими жертвами в результате террористического акта, совершенного в городе Новый Орлеан.
Глава нашего государства от имени народа Узбекистана выразил искренние слова сочувствия и поддержки членам семей и близким погибших, всему американскому народу, а также пожелал скорейшего выздоровления пострадавшим.
Напомним, что 1 января на Бурбон-стрит в Новом Орлеане, мужчина на внедорожнике выехал на тротуар и врезался в толпу, после чего водитель выбрался из машины и открыл по пострадавшим огонь. Ответный обстрел начала полиция, однако преступнику удалось скрыться. Позже правоохранителям удалось застрелить мужчину.