«Uzbekistan Airways» Umra vizasiga ega yo‘lovchilarni tashishni vaqtincha to‘xtatdi
«Haj 2025» dasturi boshlanganligi munosabati bilan, 2025-yil 14-apreldan boshlab Uzbekistan Airways Toshkent – Jidda – Toshkent yo‘nalishidagi reyslarda Umra vizasiga ega yo‘lovchilarni qabul qilishni to‘xtatadi.
2025-yil 14-apreldan boshlab aviakompaniya reyslari orqali Saudiya Arabistoniga borayotgan barcha yo‘lovchilar Toshkentga qaytish chiptasiga ega bo‘lishi va 2025-yil 30-aprelgacha mamlakat hududini tark etishi shart. Agar 30-apreldan keyin Saudiya Arabistonida qolgan yo‘lovchilar aniqlansa, jarimalar uchun javobgarlik agent yoki yo‘lovchining zimmasiga yuklanadi.

Uzbekistan Airways временно прекращает прием пассажиров с визами категории Умра
В связи с началом программы «Хадж 2025», с 14 апреля 2025 года Uzbekistan Airways прекращает прием пассажиров с визами категории Умра на рейсы по маршрутам в/из Ташкента в Джедду. Об этом сообщили в пресс-службе авиакомпании.
Все пассажиры, отправляющиеся в Саудовскую Аравию на рейсах авиакомпании с 14 апреля текущего года, должны иметь авиабилеты на обратный рейс в Ташкент рейсами Uzbekistan Airways и покинуть территорию Саудовской Аравии до 30 апреля текущего года.
В случае выявления пассажиров, оставшихся в стране после 30 апреля текущего года, ответственность за штрафы будет нести агент и/или пассажир.
Рейсы Uzbekistan Airways по маршруту Ташкент - Джедда - Ташкент будут отменены с 30 апреля текущего года согласно циркуляра Генерального управления гражданской авиации Королевства Саудовской Аравии.