Yangiyo‘lda ekologiya inspektorlarini kaltaklab ketgan shaxslar qidirilyapti
Toshkent viloyati Ekologiya, atrof-muhitni muhofaza qilish va iqlim o‘zgarishi boshqarmasi Yangiyo‘l tuman bo‘limi davlat inspektorlariga nisbatan xizmat vaqtida noma’lum shaxslar tomonidan bezorilik harakatlari sodir etildi.
Joriy yil 4-yanvar kuni Yangiyo‘l tumani Samarqand MFY hududida tuman Ekologiya bo‘limi boshlig‘i A.N. hamda bosh mutaxassis A.J. navbatdagi nazorat reyd tadbirlarini olib borayotgan paytda ularga nisbatan bezorilik jinoyati sodir etilgan.
XAbarda aytilishicha, 4 nafar noma’lum shaxs o‘zlarining «Jiguli» rusumidagi mashinasida ekologiya inspektorlarining yo‘lini to‘sib, xizmat faoliyatiga to‘sqinlik qilgan. Xodimlar o‘zlarini tanishtirish maqsadida xizmat guvohnomalarini taqdim etgan vaqtda esa huquqbuzarlar ularga tashlanib, turli tan jarohatlari yetkazgan va kiyimlarini yaroqsiz holatga keltirishgan.
Inspektorlarga Yangiyo‘l tumani markaziy shifoxonasida birinchi tibbiy yordam ko‘rsatilgan. Ularning ahvoli o‘rtacha darajada deya baholanmoqda.

В Ташобласти инспекторы экологии подверглись нападению
В Янгиюльском районе Ташкентской области произошло серьезное происшествие, о котором сообщила пресс-служба Министерства экологии, охраны окружающей среды и изменения климата Республики Узбекистан.
4 января, в субботу, сотрудники отдела экологии проводили плановый рейд в махалле «Самарканд». В ходе рейда четверо неизвестных мужчин на автомобиле «Жигули» заблокировали путь начальнику районного отдела экологии А. Н. и главному специалисту А. Ж.
Когда сотрудники экологии предъявили служебные удостоверения для проверки документов, правонарушители агрессивно напали на инспекторов, причиняя им телесные повреждения средней тяжести. Пострадавшие получили медицинскую помощь, их состояние оценивается как средней степени тяжести.