Сурхондарёда 6-қаватдан тушиб кетган қиз вафот этди
29 октябрь, сешанба куни соат 21:00 атрофида Сурхондарё вилоятининг Денов туманининг «Буюк Келажак» маҳалласида аянчли воқеа содир бўлди. Унда ушбу маҳаллада жойлашган 16 қаватли уйнинг 13-қаватида яшаб келган оиланинг 17 ёшли қизи 6-қаватдан тушиб кетиб, олган тан жароҳатлари сабаб вафот этган.
Маҳалла раисининг «Замон» ахборот дастурига айтишича, марҳума оиланинг тўнғич фарзанди бўлган. У мактабда ҳам яхши хулқли ва аъло баҳоларга ўқиган ўқувчилар қаторида бўлган.
«Воқеа содир бўлган вақтда профилактика инспектори билан маҳалла биносида эдик, шовқин эшитдик. Марҳум оиланинг тўнғич фарзанди эди. Уни мактабда ҳам, маҳаллада ҳам ҳурмат қилишарди. Қизнинг оиласида ҳам жанжал бўлмаган, намунали оила эди», – дейди маҳалла раиси.

В Сурхандарье школьница погибла, выпав из окна шестого этажа
В Денауском районе Сурхандарьинской области ученица 11-го класса погибла, выпав из окна шестого этажа. Инцидент произошел 29 октября около 21:00 в махалле «Буюк келажак». Об этом говорится в информационной программе Zamon.
Отмечается, что 17-летняя девушка проживала с семьей в 13-м этаже дома.
По словам председателя махалли, погибшая была старшим ребенком в семье. Она также являлась примерной ученицой.
«В момент происшествия мы с инспектором профилактики находились в здании махалли и услышали шум. Погибшая была старшим ребенком в семье, у нее остались три младших брата. В школе и махалле она пользовалась уважением. В семье девочки тоже не было каких-либо скандалов», — отметил председатель махалли.