Комил Алламжоновга суиқасд бўйича расмий маълумот берилди
Бугун, 26 октябр тунда Президент администрацияси Ахборот сиёсати департаменти собиқ раҳбари Комил Алламжоновга қуролли ҳужум уюштирилгани ҳақида хабарлар тарқалди.
Бош прокуратура ҳолат бўйича расмий маълумот берди.
Қайд этилишича, 26 октябр куни соат 01:40 ларда фуқаро С.С.нинг (Комил Алламжоновнинг ҳайдовчиси - таҳр.) бошқарувидаги “Range Rover” русумли автомашина Қибрай тумани, Ифор кўчаси бўйлаб ҳаракатланган вақтида 2 нафар номаълум шахс мазкур автомашинага ўқотар қуролидан бир неча маротаба ўқ узиб, номаълум томонга яширинишган.
Ушбу ҳолатда бирор-бир шахс тан жароҳати олмаган.
Мазкур ҳолат юзасидан Жиноят кодексининг 25,97-моддаси (Қасддан одам ўлдиришга суиқасд қилиш) билан жиноят иши қўзғатилди.
Гумон қилинувчи шахсларни аниқлаш ва ушлаш юзасидан тезкор-қидирув тадбирлари амалга оширилмоқда.
Ҳозирда тегишли идораларнинг малакали ходимларидан иборат тезкор-тергов гуруҳи тузилиб, тергов ҳаракатлари олиб борилмоқда.

На Комила Алламжонова совершено покушение. Генпрокуратура сделала официальное заявление
Сегодня в сети появились сообщения о том, что на бывшего руководителя управления информационной политики администрации президента Комила Алламжонова совершено покушение. Генеральная прокуратура Узбекистана опубликовала официальную информацию.
По данным Генпрокуратуры, 26 октября в 01:40, когда автомобиль марки Range Rover, под управлением гражданина С.С. двигался по улице Ифор в Кибрайском районе, двое неизвестных произвели несколько выстрелов в его сторону, после чего скрылись. В результате инцидента никто не пострадал.
По факту произошедшего возбуждено уголовное дело по статьям 25 и 97 Уголовного кодекса (покушение на убийство).
Для установления и задержания подозреваемых организованы оперативно-розыскные мероприятия. Создана оперативно-следственная группа из квалифицированных сотрудников, ведутся следственные действия.