Shavkat Mirziyoyev Hindiston prezidenti va bosh vaziriga ta’ziya yo‘lladi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Kashmir hududida sodir bo‘lgan terrorchilik harakati  oqibatida ko‘plab insonlar nobud bo‘lgani va jiddiy jarohat olgani munosabati bilan Hindiston Respublikasi Prezidenti Draupadi Murmu va Bosh vaziri Narendra Modiga ta’ziya yo‘lladi.
Davlatimiz rahbari qurbonlarning oila a’zolari va yaqinlariga, butun Hindiston xalqiga samimiy hamdardlik izhor etib, jarohatlanganlar tez fursatda sog‘ayib ketishini tiladi.
Eslatib o‘tamiz, Kashmirning Hindiston nazorati ostidagi qismida qurolli shaxslarning sayyohlarga hujumi oqibatida 30 ga yaqin odam halok bo‘lgan, jarohatlanganlar bor.

Шавкат Мирзиёев выразил соболезнования в связи с жертвами в результате теракта в Кашмире
Президент Узбекистана Шавкат Мирзиёев направил соболезнования президенту Республики Индия Драупади Мурму и премьер-министру Нарендре Моди в связи с многочисленными человеческими жертвами и пострадавшими в результате террористического акта на территории Кашмира.
Глава нашего государства выразил искренние слова сочувствия родным и близким погибших, всему народу Индии, а также пожелания скорейшего выздоровления пострадавшим.
Напомним, что в городе Пахалгам в Кашмире вооруженные люди открыли огонь по туристам. В результате теракта погибли по меньшей мере 27 человек, еще около 30 человек были ранены.