Bir muddat oldin Buxoro viloyati Jondor tumanida fuqaro boshqaruvidagi avtomashina bilan YPX xodimini urib yuborgani haqida xabar berilgan edi.
Ma’lum qilinishicha, holat joriy yilning 28-yanvar kuni 12:34 larda tuman markazida sodir bo‘lgan. Unda xizmat olib borayotgan YPX xodimi qoidani buzib, boshqa harakat ishtirokchilariga xalaqit berib to‘xtab turgan Cobalt haydovchisiga noto‘g‘ri to‘xtab turganligi va ushbu qoidabuzarlik yuzasidan unga nisbatan ma’muriy bayonnoma rasmiylashtirishini ma’lum qilgan.
Shundan so‘ng, 1980-yilda tug‘ilgan haydovchi YPX xodimining qonuniy talabini bajarmasdan xodimning ustiga avtomobilni boshqarib, uni urib yuborgan hamda ushbu yo‘nalishda harakatlanib kelayotgan Matiz bilan to‘qnashgan.
Natijada, YPX tan jarohatlari bilan shifoxonaga yotqizilgan.
Mazkur holat yuzasidan Buxoro viloyati Jondor tumani prokuraturasi tomonidan JKning 219-moddasi 2-qismi bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilib, gumonlanuvchi ushlangan. Hozirda dastlabki tergov harakatlari olib borilmoqda.

В Бухаре водитель Cobalt наехал на сотрудника ДПС
По информации СБДД МВД, инцидент произошел 28 января в 12:34 в центре Джандорского района Бухарской области.
Сотрудник Дорожной патрульной службы, выполняя служебные обязанности, заметил автомобиль Cobalt, припаркованный с нарушением правил и создающий помехи другим участникам движения.
Инспектор предупредил водителя о нарушении и сообщил, что в его отношении будет составлен административный протокол.
Однако в ответ на это водитель заявил, что собирается уехать с места и наехать на сотрудника ДПС.
После этого 44-летний водитель не выполнил законные требования инспектора и умышленно наехал на сотрудника ДПС. Затем нарушитель столкнулся с автомобилем Matiz, двигавшимся в этом направлении.
В результате сотрудник ДПС получил телесные повреждения и был госпитализирован.
По данному факту возбуждено уголовное дело по ч. 2 ст. 219 УК РУз (Сопротивление представителю власти или лицу, выполняющему гражданский долг), ведется предварительное расследование.