«Chorvoq»da fuqaro suv ustida skuter boshqaruvini yo‘qotib odamlar o‘limiga sabab bo‘ldi
20-iyul, shanba kuni soat 14:30 larda Toshkent viloyati Bo‘stonliq tumanidagi «Chorvoq» suv omborining «Burchmulla» suv havzasida 2 kishining o‘limi bilan bog‘liq hodisa sodir bo‘ldi.
Xabar qilinishicha, dam olish maskaniga kelgan Zangiota tumanida istiqomat qiluvchi 19 yoshli fuqaro skuterni haydash vaqtida boshqaruvni eplay olmay, qarshisidagi katamaranga borib urilgan.
Buning oqibatida katamaranda bo‘lgan 2 nafar Farg‘ona viloyatidan kelgan fuqaro tan jarohati olgan. Ushbu baxtsiz hodisa oqibatida fuqarolar olgan tan jarohati tufayli voqea joyida vafot etgan.
Holat yuzasidan Jinoyat kodeksining 260-moddasi (Temir yo‘l, dengiz, daryo yoki havo transportining harakati yoki ulardan foydalanish xavfsizligi qoidalarini buzish) bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atildi. Tergov harakatlari olib borilmoqda.

На Чарваке произошла смертельная авария: молодой человек на гидроскутере столкнулся с катамараном
20 июля 19-летний парень, приехавший на отдых в Бурчмуллу на Чарвакском водохранилище в Бостанлыкском районе Ташкентской области, столкнулся на гидроскутере с катамараном.
По информации пресс-службы Министерства по чрезвычайным ситуациям, двое молодых людей из Ферганской области, находившихся на катамаране, погибли на месте от полученных травм.
По данному происшествию возбуждено уголовное дело по статье 260 Уголовного кодекса Узбекистана (нарушение правил безопасности движения или эксплуатации железнодорожного, морского, речного или воздушного транспорта), сообщил пресс-секретарь Генеральной прокуратуры Хаёт Шамсутдинов. Ведутся следственные действия, которые проводят сотрудники ОВД и прокуратуры Бостанлыкского района.