«Andijon» futbol klubi a’zosiga nisbatan jinoiy ish qo‘zg‘atildi
Joriy yilning 11 avgust kuni Chilonzor tumani «Bunyodkor» stadionida «Bunyodkor» — «Andijon» jamoalari o‘rtasida futbol uchrashuvi bo‘lib o‘tdi.
«Andijon» futbol klubi a’zosi Marlen Ch. stadionning VIP bo‘limida o‘yinni tomosha qilgan. Uchrashuv yakunlanganidan so‘ng, soat 22:05 da futbolchi VIP bo‘limi orqali ichkariga kirishga uringan. Maxsus ruxsatnomaga (beydjik) ega bo‘lmagan fuqarodan Milliy gvardiya harbiy xizmatchisi uning qayerga ketayotganligini, chiqish uchun boshqa yo‘lakdan foydalanishi zarurligini aytgan. Ammo fuqaro Marlen Ch. harbiy xizmatchining qonuniy talablariga bo‘ysunmasdan, xizmat faoliyatiga qarshilik ko‘rsatib, uning yuz qismiga qo‘li bilan bir marotaba urib, tan jarohati yetkazgan.
Hozirda mazkur holat yuzasidan Chilonzor tumani prokuraturasi tomonidan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 219-moddasi 2-qismi bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilib, dastlabki tergov harakatlari olib borilmoqda.

В Ташкенте завели уголовное дело против футболиста Марлена Чобанова
Как сообщает пресс-служба Национальной гвардии, 11 августа на стадионе «Бунёдкор» в Чиланзарском районе Ташкента прошел матч между футбольными командами «Бунёдкор» и «Андижан».
Защитник клуба «Андижан» Марлен Чобанов наблюдал за футбольным матчем между в VIP-ложе стадиона. После завершения игры футболист попытался воспользоваться VIP-проходом, не имея при себе специального бейджа.
Сотрудник Национальной гвардии попросил его пройти другим выходом. Однако футболист отказался подчиниться требованиям и в ходе спора ударил служащего по лицу. Отмечается, что гвардеец получил телесные повреждения.
Прокуратура Чиланзарского района по данному факту возбудила уголовное дело по части 2 статьи 219 (Принуждение представителя власти в любой форме к отказу от исполнения служебных обязанностей, а равно совершению незаконных действий) Уголовного кодекса. Ведётся следствие.