«Mercedes-Benz» bilan to‘qnashuvda «Labo»dagi ikki kishi halok bo‘ldi
Qashqadaryo viloyati G‘uzor tumanida 7 oktyabr kuni yuz bergan yo‘l-transport hodisasida ikki kishi vafot etdi, deb xabar beradi viloyat YHXB matbuot xizmati.
YTH soat 14:20 larda Qoratikan mahallasi hududidan o‘tuvchi yo‘lda sodir bo‘lgan. Haydovchi B.T. boshqaruvidagi Mercedes-Benz avtomobili qarshisidan kelayotgan haydovchi Q.S. boshqaruvidagi Labo bilan to‘qnashgan.
Oqibatda Labo ichida bo‘lgan 2 nafar fuqaro voqea joyida halok bo‘lgan.
Holat yuzasidan Jinoyat kodeksining 266-moddasi 3-qismi (Odamlar o‘limiga sabab bo‘lgan transport vositalari harakati yoki ulardan foydalanish xavfsizligi qoidalarini buzish) bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilib, tergov harakatlari olib borilmoqda.

В ДТП с участием Mercedes-Benz и Labo погибли два человека
7 октября примерно в 14:20 часов на 25-м км дороги 4Р-79 «Карши-Чим-Чиракчи-Шахрисабз», проходящей через махаллю «Коратикан» в Гузарском районе Кашкадарьинской области произошло дорожно-транспортное происшествие со смертельным исходом.
Как сообщили в областном УБДД УВД, водитель Б.Т. на автомобиле Mercedes-Benz столкнулся с Labo под управлением К. С., который ехал по встречной полосе.
В результате аварии два пассажира Labo погибли на месте происшествия.
По данному факту возбуждено уголовное дело по пункту «а» части 3 статьи 266 Уголовного кодекса (нарушение правил безопасности движения или эксплуатации транспортных средств, повлёкшее человеческие жертвы). Ведется следствие.