Шавкат Мирзиёев Ҳиндистон президенти ва бош вазирига таъзия йўллади
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Кашмир ҳудудида содир бўлган террорчилик ҳаракати  оқибатида кўплаб инсонлар нобуд бўлгани ва жиддий жароҳат олгани муносабати билан Ҳиндистон Республикаси Президенти Драупади Мурму ва Бош вазири Нарендра Модига таъзия йўллади.
Давлатимиз раҳбари қурбонларнинг оила аъзолари ва яқинларига, бутун Ҳиндистон халқига самимий ҳамдардлик изҳор этиб, жароҳатланганлар тез фурсатда соғайиб кетишини тилади.
Эслатиб ўтамиз, Кашмирнинг Ҳиндистон назорати остидаги қисмида қуролли шахсларнинг сайёҳларга ҳужуми оқибатида 30 га яқин одам ҳалок бўлган, жароҳатланганлар бор.

Шавкат Мирзиёев выразил соболезнования в связи с жертвами в результате теракта в Кашмире
Президент Узбекистана Шавкат Мирзиёев направил соболезнования президенту Республики Индия Драупади Мурму и премьер-министру Нарендре Моди в связи с многочисленными человеческими жертвами и пострадавшими в результате террористического акта на территории Кашмира.
Глава нашего государства выразил искренние слова сочувствия родным и близким погибших, всему народу Индии, а также пожелания скорейшего выздоровления пострадавшим.
Напомним, что в городе Пахалгам в Кашмире вооруженные люди открыли огонь по туристам. В результате теракта погибли по меньшей мере 27 человек, еще около 30 человек были ранены.