Банк ходими ва унинг шериги қўлга тушди
Сергели туманида фуқарога ипотека кредити ажратиб бериши эвазига 61 000 АҚШ долларини қўлга киритган фирибгарлар аниқланди, деб хабар бермоқда Прокуратура департаменти.
Бош прокуратура ҳузуридаги Департаментнинг Сергели тумани бўлими томонидан ўтказилган терговга қадар текширувда ҳудудий тижорат банки филиали етакчи мутахассиси М.Т. ва фуқаро Ш.А. фуқаро Ф.Э.га янги қурилаётган уйлардан бирини кредит эвазига харид қилиш учун ипотека кредити ажратиб беришларини ваъда қилиб, олдиндан бошланғич тўлов сифатида фуқаронинг 61 000 АҚШ долларини фирибгарлик йўли билан қўлга киритганликлари аниқланган.
Мазкур ҳолат юзасидан Жиноят кодексининг 168-моддаси (фирибгарлик) билан жиноят иши қўзғатилиб, тергов ҳаракатлари ўтказилмоқда.

В Ташкенте сотрудник банка присвоил 61 тысячу долларов, обещав помочь с ипотекой
В ходе доследственной проверки, проведенной сотрудниками Департамента при Генеральной прокуратуре, было установлено, что ведущий специалист филиала коммерческого банка, расположенного в Сергелийском районе, М.Т. и гражданин Ш.А. пообещали гражданину Ф.Э. помочь получить ипотечный кредит для покупки квартиры в новостройке.
Они мошенническим путем завладели 61 000 долларов США, которые попросили у гражданина в качестве первоначального взноса.
По данному факту возбуждено уголовное дело по статье 168 Уголовного кодекса (Мошенничество), ведутся следственные действия.