Ижтимоий тармоқларда «Андижон шаҳрида 52 та радар камерани тош билан уриб синдирибди» сарлавҳаси билан тарқалган видеохабар юзасидан вилоят ИИБ расмий муносабат билдирди.
Аниқланишича, 1976 йилда туғилган М.С. Андижон шаҳри ҳудудидаги 29 та чорраҳага ўрнатилган маҳаллий тадбиркорга тегишли бўлган 51 дона «Hikvision» русумли йўл ҳаракати қоидалари бузилганлигини аниқлайдиган махсус автоматлаштирилган фото ва видео қайд қилиш дастурий-техник воситалари ва 1 дона «Hikvision» русумли радар комплексига, ўзига тегишли бўлган «SRKET» русумли пневматик милтиқдан ўқ отиш орқали қасддан шикастлаган.
Иш бўйича ўтказилган суд-товаршунослик экспертизасининг хулосасига кўра,  жами 1 млрд 147 млн сўм моддий зарар етказган.
Ҳозирда мазкур ҳолат юзасидан вилоят ИИО ФМБ ҳузуридаги Тергов бўлими томонидан фуқаро М.С.га нисбатан жиноят кодексининг тугишли банди асосида жиноят иши қўзғатилиб, тергов ҳаракатлари олиб борилмоқда.

Накануне в соцсетях распространилось сообщения о том, что житель Андижана разбил камнями 52 радара. В пресс-службе УВД Андижанской области прокомментировали ситуацию.
Согласно информации, гражданин М.С., 1976 г. р., умышленно повредил 51 автоматическую систему фото- и видеофиксации нарушений ПДД марки Hikvision, а также один радарный комплекс этой же марки, установленные на 29 перекрёстках города Андижана и принадлежащие ООО «TELECOM SOFT».
Для этого он использовал принадлежащую ему пневматическую винтовку марки SRKET.
Согласно заключению судебно-товароведческой экспертизы, ущерб от его действий составил 1 млрд 147 млн сумов.
По данному факту Следственным отделом при УВД города Андижана в отношении М. С. возбуждено уголовное дело по п. «в» ч. 2 ст. 173 Уголовного кодекса (Умышленное уничтожение или повреждение имущества с причинением крупного ущерба). Ведется следствие.