Зайнилобиддин Низомиддинов Бекобод тумани ҳокими этиб тайинланди
Сессия кун тартибига ташкилий масала киритилди. Сессия ишида Тошкент вилояти ҳокими Зойир Мирзаев иштирок этди ва кун тартибидаги масала юзасидан нутқ сўзлади.
Вилоят ҳокими ўз сўзида туманни иқтисодий-ижтимоий ривожлантиришга доир ва кечиктириб бўлмайдиган долзарб масалаларга тўхталди. Жумладан, хизматлар, инвестиция, бюджет тушумларини таъминлаш борасида ҳудуд бугун вилоятда энг охирги ўринларда эканлиги қайд этилди, дейилади хабарда.
Туман ҳокими лавозимида ишлаб келаётган Дўстбеков Шуҳрат Бегимқулович йўл қўйган хато-камчиликлари учун лавозимидан озод этилди.
Зойир Мирзаев Бекобод тумани ҳокими лавозимига Низомиддинов Зайнилобиддин Шаҳобиддинович номзодини тавсия қилди.

Зайнилобиддин Низомиддинов назначен хокимом Бекабадского района
7 апреля состоялась внеочередная сессия Кенгаша народных депутатов Бекабадского района, в которой принял участие хоким Ташкентской области Зойир Мирзаев.
Было отмечено, что Бекабадский район занимает последние места по оказанию услуг, инвестициям и поступлениям в бюджет. Действующий хоким района Шухрат Дустбеков был освобожден от должности за допущенные ошибки в работе.
На его место была предложена кандидатура Низомиддинова Зайнилобиддина Шахобиддиновича, которая была единогласно одобрена и утверждена.
Напомним, до назначения с июля 2022 года Зайнилобиддин Низомиддинов работал первым заместителем председателя Федерации профсоюзов Узбекистана. Ранее он занимал пост руководителя Администрации президента.